• Google Mapy procházejí konstantním vývojem
  • Nyní Google přidává jednu velmi užitečnou novinku
  • Ocení ji ale zatím pouze obyvatelé našeho hlavního města

Aktuálně neexistuje oblíbenější mapová aplikace, než jsou Google Mapy. Vyhledávací gigant si svého cenného klenotu náležitě váží a dopřává mu poměrně častá vylepšení. Už dávno to není jen nástroj čistě pro navigaci, ale jedná se o komplexního pomocníka na cestách s různými funkcemi. Tu nejnovější ocení hlavně obyvatelé a návštěvníci Prahy.

Google Mapy v Praze nově ještě lepší!

Naše hlavní město je samozřejmě ve srovnání s hlavními světovými metropolemi poměrně malé, ale orientovat se v něm není úplně snadné. Těch uliček, silnic, náměstí, podchodů a podobných věcí je v Praze zkrátka hodně a nějaký pomocník se při toulkách po ní bude chodit.

GOOGLE nyní do svých map přidává novou funkci zaměřenou právě na stověžatou Prahu. Uživatelé se můžou těšit na nové, detailnější mapy nejenom ulic, ale také přechodů a dokonce i semaforů. 


Nově jsou ulice v Praze mnohem detailnější a podrobnější

S Google Mapami se v Praze neztratíte

Toto rozšíření uživatelům služby ukáže, kde přesně se nacházejí chodníky, přechody pro chodce a dokonce i ostrůvky. Kromě toho byla upravena přesnost tvaru i šířky silnic, což hodně pomůže při plánování nejvhodnější trasy hlavně lidem s kočárky nebo na invalidním vozíku.

Mapy Google k tomuto zobrazení využívají jak umělou inteligenci, tak znalost městských krajin po celém světě. Díky těmto vylepšením tak bude pěší korzování našim hlavním městem zase o kousek příjemnější, rychlejší a bezpečnější.

Nově i s Live View!

Pro snadnější navigaci je chodcům v Praze k dispozici také funkce Live View, která umožňuje najít správnou cestu prostřednictvím rozšířené reality. Fotoaparát mobilního telefonu umisťuje do reálného prostoru šipky, směrovky a ukazatele vzdálenosti, což usnadňuje orientaci a výběr správného směru.