• Na světě není populárnější navigační aplikace, než jsou Google Mapy
  • Vyhledávací gigant se o své rodinné stříbro náležitě stará
  • Právě na ně dorazila nová aktualizace, která ale ne všechny potěší

Není sporu o tom, že Google Mapy jsou nejpoužívanější mapovou platformou na světě. Měsíčně je využívá miliarda uživatelů a přistupuje k nim na pět milionů mobilních aplikací. A populární jsou také na platformě iOS, ačkoliv Apple má pochopitelně své vlastní mapy. Právě na jablečný systém nyní míří nejnovější aktualizace, která ale některé uživatele iPhonů nepotěší.

Nová verze Google Map

Nejnovější provedení aplikace Google Mapy pro iOS se již nachází v aplikačním obchodě Applu, tedy App Storu a toto sestavení nese číselné označení 6.16. Novinky se týkají jak samotné aplikace, tak řidičského rozhraní Apple CarPlay.

Hlavní novinka, které se uživatelé po této aktualizaci dočkali, je možnost zobrazení vlastních fotografií z platformy Fotky Google v náhledu mapy. Budete si tak moct oživit vzpomínky a připomenout si místa, které jste v minulosti již navštívili.

Ale ne pro všechny

Spolu s touto verzí dorazila i nová restrikce, co se požadavků na operační systém týče a ty jsou více než jasné. Google končí podporu pro iOS od verze 13.3 níž, což znamená, že uživatelé, kteří fungují na iPhonech 6/6 Plus/5S a starších, mají smůlu.

Samotná aplikace sice nepřestává fungovat a poběží dál, ale uživatelé se nedočkají dalších aktualizací a nebudou moct vyzkoušet nové funkce. Největším problémem se však časem pochopitelně stane zastaralost mapových podkladů.

Pokud můžete, aktualizujte

Jestli z nějakého důvodu pořád fungujete na starším iOS 13.3 a máte možnost přejít na novější verzi, určitě to udělejte. Pokud tedy používáte Mapy Google namísto Apple Maps, chcete je udržovat v aktuální kondici a dopřávat si nejnovější funkce.